Login:       Hasło:
          Załóż nowe konto
   Start
   Aktualności
   O firmie
   Oferta
   Serwis
   System windykacyjny
   Pomoc
   Dokumenty
   Download
   Technologia naszej sieci
   Gry On-line
   FAQ
   KontaktPOMOC / Faktury VAT. Czy można odliczyć internet

Wszyscy, którzy złożyli upoważnienie dotyczące pobierania faktur, mogą je odebrać w biurze przy ulicy Hlonda 52 (wejście od strony szkoły) po 20-tym stycznia 2006 r. Osoby, które nie składały upoważnienia a chcą pobierać faktury, proszeni są o dostarczenie go jak najszybciej drogą elektroniczną, bądź też do biura.

Ulga na Internet

Od 1 stycznia 2005 roku możesz korzystać z ulgi na Internet i odliczyć nawet 760 zł od podstawy opodatkowania. Już teraz pamiętaj, aby gromadzić i zachować faktury za Internet.

Kto może skorzystać?

Z ulgi na Internet może skorzystać każdy, kto jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ponosi koszty związane z użytkowaniem Sieci w miejscu swojego zamieszkania, tj. korzysta z Internetu w celach osobistych.

W jaki sposób to zrobić?

Odliczenie dokonywane jest w rocznym zestawieniu podatkowym o wysokości osiągniętego dochodu, składanym do urzędu podatkowego. Obejmuje ono wydatki poniesione na Internet w roku podatkowym, którego dotyczy zeznanie. Wymaganym w tym przypadku dokumentem i podstawą do odliczenia wydatków z tytułu użytkowania sieci Internet jest faktura VAT. Wydatki związane z użytkowaniem Internetu to koszty zakupu usługi dostępowej do Internetu. Będzie można odliczyć 19% od podstawy opodatkowania, ale nie więcej niż 760 zł.

Ile można zaoszczędzić?

Poniżej przykładowe wyliczenie oszczędności uzyskanych dzięki skorzystaniu z ulgi na
Internet przez Użytkownika sieci INTER-PC Przykład ilustruje sytuację, w której roczne wydatki na Internet są niższe niż maksymalna kwota odliczenia.

Użytkownik INTER-PC ponosi roczne wydatki na Internet 45 zł x 12 miesięcy = daje kwotę 540zł Szacunkowe oszczędności roczne w przypadku odliczenia od podstawy opodatkowania to:

1. próg podatkowy 19% 540 zł x 19% = 102, 60 zł

2. próg podatkowy 30% 540 zł x 30% = 162, 00 zł

3. próg podatkowy 40% 540 zł x 40% = 216,00 zł

Klienci nasi nie będą mieli problemów z odliczeniem VAT-u za Internet jeśli będą dysponować fakturą.

Jak odbierać faktury

Faktury od dnia 18 stycznia 2005r. będą wyłącznie wystawiane na podstawie pisemnego upoważnienia do 30 dni od daty wpłaty. Osoby zainteresowane pobieraniem faktur prosimy o wcześniejsze wypełnienie upoważnienia.

Odpowiedni druk można:
- odebrać i wypełnić w biurze Inter-Pc,
- samodzielnie wydrukować i przynieść do naszego biura (pobierz wersję do druku PDF)
- wypełnić na naszej stronie i wysłać przez Internet.

Faktury będą wystawiane na osobę na którą jest sporządzona umowa na dostęp do internetu od dnia wypełnienia upoważnienia. Nie ma potrzeby odbierania faktur co miesiąc - będą one gromadzone u nas i wystarczy na koniec roku odebrać wszystkie. Przy odbiorze faktury konieczne jest okazanie umowy zawartej pomiędzy użytkownikiem a INTER-PC.

Informacje pod telefonami 609-511-156, 609-511-661 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 20:00


Copyright (c) by INTER PC. Wszelkie prawa zastrzeżone.    
Start | Aktualności | O firmie | Oferta | Telewizja | Serwis | System windykacyjny| Pomoc Dokumenty | Download | Technologia naszj sieci | FAQ | Kontakt