Login:       Hasło:
          Załóż nowe konto
   Start
   Aktualności
   O firmie
   Oferta
   Serwis
   System windykacyjny
   Pomoc
   Dokumenty
   Download
   Technologia naszej sieci
   Gry On-line
   FAQ
   KontaktPOMOC / Programy do zwalczania Spyware

Przedstawiamy Państwu dwa doskonałe programy do usuwania spyware, obydwa darmowe i po polsku.


Dane osobiste, hasła, informacje o produktach, preferowane strony webowe, oglądane reklamy, nawyki, zainteresowania - wszystko to może być cennym łupem dla firm zajmujących się sieciowym marketingiem. Część z tych informacji dociera do nich z pewnością dzięki "ciasteczkom" protokołu HTTP. Prawdziwy przeciek danych może jednak nastąpić za pośrednictwem aplikacji, które tak chętnie uruchamiamy na swoich pecetach.

Ofiarą spyware (tak określane jest wszelkie oprogramowanie działające bez wiedzy użytkownika na jego wątpliwą korzyść) może paść każdy. Zwykły użytkownik nie ma bowiem wglądu do kodu instalowanego "na wiarę" programu. Czasu i narzędzi do zbadania kodu aplikacji nie mają też programista czy administrator, nie wspominając już o ograniczeniach licencji, która zazwyczaj zabrania dekompilacji kodu wynikowego w jakichkolwiek celach. Jakby tego było mało, producenci spyware, adware (programy przeznaczone do oglądania reklam) czy właściciele płatnych serwisów z dialerami zazwyczaj wymuszają na przeglądarkach otwarcie pliku i dialogu w sprawie jego zapisania lub uruchomienia. Jedno nieuważne kliknięcie - i już mamy "ogon". Pozbycie się intruza okazuje się często kłopotliwe.

Ostatnim krzykiem mody jest homepage hijacking - zmiana strony startowej przeglądarki WWW. Może to być operacja jednorazowa - wystarczy skonfigurować ponownie przeglądarkę, by pozbyć się problemu. Jeśli jednak użytkownik pozwoli na zainstalowanie specjalnego programu, będzie on ustawiał stronę startową za każdym uruchomieniem przeglądarki. Program taki, ukryty zazwyczaj pod etykietką "rozszerzenia przeglądarki" (browser enhancement), umieści swoje wywołanie w sekcji rejestru Windows Run i będzie uruchamiany wraz ze startem systemu.

SpyBot-Search & Destroy PL

Dzieło firmy Safer Networking Limited chroni użytkownika przed aplikacjami typu spyware oraz dialerami. Program skanuje pamięć RAM, wpisy do rejestru, dyski twarde i inne nośniki danych w poszukiwaniu aplikacji typu adware i spyware. Zaletą programu jest fakt, że sprawdza pamięć podręczna nie tylko Internet Explorera, ale również Netscape'a i Opery. Po zakończeniu skanowania Spybot, za zgodą użytkownika, umożliwia naprawę wykrytych nieprawidłowości.

Prawie każdy ze znalezionych składników zaopatrzony jest w wyczerpujący opis pochodzenia i szkodliwości (otwiera się poprzez kliknięcie). Program jest darmowy i posiada język polski [menu language]

Instalacja programu jest stosunkowo prosta: klikamy parę razy next i już. ! Po uruchomieniu programu wypada zmienić język na nasz ojczysty. W tym celu udajemy się do menu: language i wybieramy język polski. Przed przystąpieniem do skanowania warto pobrać aktualizację klikając na przycisk: "Sprawdź aktualizację". Skanowanie rozpoczynamy klikając na przycisk: "Sprawdź wszystko", zaś usuwanie szkodników klikając na przycisk: "Napraw zaznaczone problemy".
1. Porada: bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z wielu dostępnych ustawień przełączając tryb pracy na Advanced.
2. Porada: na czas skanowania wyłącz wszystkie programy.
* SpyBot-Search & Destroy 1.4 PL
SpyBot-Search & Destroy 1.4

Ad-Aware SE Personal PL

Program ten jest wyspecjalizowanym kombajnem do usuwania z Windows modułów szpiegujących użytkownika. Najnowsza wersja Ad-Aware szuka śladów spyware'u na dysku komputera, w jego pamięci i w rejestrze systemowym. Według zapewnień autora program bez problemów wykrywa i neutralizuje również zainstalowane na komputerze użytkownika trojany, hijackery, scumware, adware oraz inne. Sam proces skanowania odbywa się naprawdę szybko. Odnalezione pliki na życzenie użytkownika mogą albo zostać poddane kwarantannie lub też być usunięte z dysku. Tworzenie kopii zapasowych usuwanych plików przydaje się szczególnie wtedy, gdy niektóre programy przestaną funkcjonować po odłączeniu bibliotek penetrujących komputer. Ponadto aplikację wyposażono w mechanizm automatycznej aktualizacji bazy sygnatur, dzięki którym mogą być wykryte nawet najnowsze programy szpiegujące.

Program instalujemy z pliku: aawsepersonal.exe, następnie nie uruchamiamy programu [jeśli się uruchomi to wyłącz], tylko instalujemy spolszczenie, uruchamiając: aawsepersonal_pl.exe, warto także zainstalować dodatek usuwający Trojana VX2, dodatek instalujemy przy wyłączonym programie, sposób użycia na fotce poniżej.
* Ad-Aware SE Personal 1.06
aawsepersonal.exe
* Ad-Aware SE spolszczenie
aawsepersonal_pl.exe
* Dodatek VX2 Cleaner
plvx2cleaner.exeCopyright (c) by INTER PC. Wszelkie prawa zastrzeżone.    
Start | Aktualności | O firmie | Oferta | Telewizja | Serwis | System windykacyjny| Pomoc Dokumenty | Download | Technologia naszj sieci | FAQ | Kontakt